Produkcja mebli

Niewielu z Was ma świadomość ogromu pracy włożonego w proces produkcyjny mebli, który składa się z 10 etapów.


1. Pomiar u klienta
Jak wszyscy wiemy, jakość tkwi w szczegółach. Dlatego podczas krótkiej rozmowy doradzimy, w jaki sposób umiejscowić meble i popracować nad ich funkcjonalnością. Dzięki rzetelnemu pomiarowi otrzymasz praktyczny i pasujący do wnętrza projekt.

2. Wizualizacja mebli
Przygotowany projekt pozwala wizualizować Twoje meble na dużym ekranie – w naszym biurze dokładnie zobaczysz, jak będą wyglądały. Na tym etapie możesz wprowadzać zmiany zarówno kolorystyczne jak i konfiguracyjne. Obejrzana wizualizacja pomoże Ci rozwiać wiele wątpliwości i podjąć właściwe decyzje dotyczące całej aranżacji.

3. Realizacja projektu
Meble trafiają do realizacji! Zamawiamy potrzebne materiały i akcesoria meblowe. Tymczasem dane z projektu rozkroju płyt wiórowych laminowanych i płyt MDF są importowane do pilarki panelowej, zaś dane wiercenia i frezowania do Centrum Obróbczego.

4. Cięcie płyt meblowych
Płyty meblowe wprowadzamy do pilarki panelowej, gdzie odbywa się ich cięcie. Po ich wyciągnięciu otrzymujemy zwymiarowane formatki.

5. Okleinowanie
Następnie pocięte formatki trafiają na okleinarkę, gdzie następuje okleinowanie wąskich płaszczyzn obrzeżem ABS w różnych kolorach i strukturach.

6. Wiercenie otworów
Nawierty na kołki, mimośrody, zawiasy, konfirmaty i wkręty wykonujemy na oklejonych elementach meblowych w maszynie CNC. Podobnie dzieje się w przypadku frezowania elementów krzywoliniowych i skosów.

7. Montaż na zakładzie
Montaż Twoich mebli jest zawsze dokonywany najpierw na zakładzie. Weryfikujemy wtedy niedociągnięcia i ewentualne braki realizowanego projektu.

8. Pakowanie mebli
Meble muszą dojechać do Ciebie bezpiecznie, dlatego pakujemy je w folię bąbelkową i folię strech. Zabezpieczamy je tak przed uszkodzeniami mechanicznymi.

9. Transport
Twoje meble są transportowane do Ciebie autami dostawczymi.

10. Końcowy montaż mebli u klienta
To już ostatni etap produkcji Twoich mebli, który kończymy ku Twojemu zadowoleniu i satysfakcji.